Üretim İzleme ve Raporlama Modülü

Tüm makinalarınızın durumlarını, üretim kapasitelerini, performans analizlerini gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede üretimde yaşanan tüm süreçlerden anında haberdar olabilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık raporlamalar alabilir, OEE analizlerinizi yapabilirsiniz...

Daha Fazla Oku

Kesici Uç Takip Modülü

Kesici uçlarınızın ömürlerinin takibine ve performans analizine olanak sağlayan bu modül ile işletmenizdeki en büyük gider kalemlerinden olan kesici uçların, analizlerini yapabilirsiniz. Kesici uçlara ömür verebilir ve ömür bittiğinde operatörü bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz. Deponuzdan çıkan takımlara barkod oluşturabilir, oturduğunuz yerden işletmenizdeki tüm takımların envanter kontrolünü yapabilirsiniz...

Daha Fazla Oku

Program Transfer Modülü

Parça programlarınızı tek bir merkezde toplayabilir, programlarınızı bu merkezden makinalarınıza transfer edebilirsiniz. Bu sayede kart ve usb bellek gibi ara ekipmanlara ihtiyacınız kalmaz. Makina hafızasının yetersiz kaldığı durumlar ortadan kalkar...

Daha Fazla Oku

ERP Entegrasyon Modülü

İşletmenizde mevcut ERP sisteminizle entegrasyonu çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. ERP' de oluşturulan iş emirleri operatör önlerine yerleştirilen tabletlere sistem tarafından aktarılır. İşe ait teknik resmi, operasyon kartlarını operatörünüz ile dijital ortamda paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla Oku

İş Emri Entegrasyon Modülü

ERP sistemi bulunmayan firmalar için geliştirilen bu modül ile SmartFactory üzerinden iş emirleri oluşturabilir. İş emirine ait teknik resmi ve operasyon detaylarını sisteme yükleyebilir ve bu emirleri kağıtsız dijital ortamda operatörlere gönderebilirsiniz.

Daha Fazla Oku

Takım Offset Yönetim Modülü

Robotik hücreler ve uzak sistemler için tasarlanmış bu modül ile siz CNC tezgahının başında olmasanız bile takımların geometri ve aşınma bilgilerini görebilir, düzenleyebilirsiniz. Bu ekranlarda yapılan tüm değişiklikler kaydedilir ve size raporlanır.Bu sayede takım kaynaklı kayıpların sebeplerini analiz edebilirsiniz.

Daha Fazla Oku

Üretim Planlama Modülü

SmartFactory ile işletmenizdeki işleri sürükle-bırak yöntemi ile planlayabilir, müşterilerinize, kusursuz çalışan hesaplama algoritması sayesinde kesin teslim tarihleri verebilirsiniz. Makinada oluşabilecek aksaklıklardan dolayı gecikmeleri hesaplayarak otomatik olarak teslim tarihini günceller aynı zamanda size bunları raporlar ile sunar.

Daha Fazla Oku

Operatör Arayüz Modülü

Makinalara takılacak tablet paneller ve/veya KIOSK’lar ile operatörün sürece dahil edilmesi sağlanır. İş emirlerinin operatöre bildirilmesi, başlanan iş emrinin operatör tarafından seçilmesi, hurda adetlerinin girilmesi, duruş anında (makinada oluşan alarm harici) duruş sebebinin girilmesi gibi işlemler için kullanılır. Sınırsız kullanıcıya olanak sağlar.

Daha Fazla Oku

Bilgilendirme Modülü

Kullanıcı dostu arayüz ile prestijinizi arttırın.Senaryoyu sizin belirlediğiniz bir durum oluştuğunda servis size "Mail" ve "Telegram" ile size özel oluşturulmuş bir kullanıcı üzerinden mesaj gönderir. Örneğin; makinalardan herhangi biri 10 dakikadan fazla alarm konumunda kalırsa Bakım departmanına bilgilendirme mesajı  gönderilmesini sağlayabilirsiniz.İstediğiniz raporları zamanı geldiğinde ek olarak gönderir ve belirlediğiniz senaryolar gerçekleştiğinde sizi haberdar eder.

Telegram_Mail.png
Daha Fazla Oku

Mobil İzlenebilirlik Modülü

Siz yerinizde olmasanız bile işletmenize ait tüm veriler, anlık durumlar, raporlar ve analizler cebinizde veya tabletinizde. Bilgisayarınızdan eriştiğiniz tüm raporlama ve analizlere cep telefonunuzdan, tabletinizden de anlık olarak erişebilir. Kendinize özel analizler oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Oku
bakımmodülü.png

Bakım Yönetimi Modülü

SmartFactory bakım yönetimi modülü, planlı bakım ve yenileme uygulamalarını dijital ortamda takip etmenize olanak tanır. SmartFactory sayesinde planlanmış bakımlar ile ister günlük, haftalık ister aylık, yıllık denetimler yapılabilir ve bildirimler ile haber verilebilir.

Daha Fazla Oku

Kalite Kontrol Modülü

KaliteKontrolModulu_Tablet.png

Makina önünde yapılan kalite kontrollerini dijital ortamda yapabilirsiniz. Periyodik kontrolleri, stok kodu ve operasyon bazında resimlerle tanımlayabilir, periyodik kontrol zamanı geldiğinde operatörün önüne uyarı çıkartabilirsiniz. Bu sayede kağıt ile yaptığınız işlemleri dijital ortamda sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Oku

Depo Yönetim Modülü

Depo yönetim modülü ile fabrikanızdaki üretimden elde edilen malları depo ve sevkiyat sistemini etkin ve verimli bir biçimde yönetebilir, mal akışında gönderen ile alıcı arasındaki bağlantıyı tesis ve organize edebilirsiniz. Depo da gerçekleşen olayları kontrol ederek tedarik sürecinde yaşanabilecek sorunları engelleyebileceğiniz gibi, fazla ya da eksik depolanan ürünlerin yaratacağı ek maliyetlerin de önüne geçebilirsiniz.

DEPOMODÜL.png

Rota Yönetim Modülü

rota_modül_ekran.png

Rota, Bir üretimin gerçekleşmesi için gerekli operasyonların hangi sırayla işleme konulacağını belirten listedir. Malzemelerin hangi işlemlerden geçeceği belirtilir ve üretim esnasında rotada belirtilen sıra kullanılır. Rota Yönetimi modülü kapsamında oluşturulan operasyonların yürütüldüğü iş emirleri, üretim maliyetleri açısından çok önemlidir.

Daha Fazla Oku

Çevrim Analiz Modülü

Kalıp üretimi yapan işletmeler için geliştirilmiş bu yazılım ile uzun süren çevrimlerin analizlerini yapabilirsiniz. Gerekli iyileştirmeler konusunda sizi bilgilendiren bu modül ile "air cut" denilen ve çevrim sürelerini uzatan işlemler minimuma iner.

Daha Fazla Oku

Ölçüm Sistemi Modülü

ÖLÇÜMMODULU.png

Robotik hatlar ve seri imalat yapan işletmeler için tasarlanmış bu modül ile CNC tezgahlarınızdan çıkan parçalar, endüstriyel haberleşmeyi destekleyen herhangi bir ölçüm cihazı ile ölçülür. Ölçüm sonucu SmartFactory tarafından kaydedilir. Ölçüm sonucuna göre CNC'ye geri bildirim yapılır ve ilgili takıma aşınma veya offset verisi aktarılır. Bu sayede kalite problemlerinin önüne geçilir ve operatör kaynaklı hatalar sıfıra iner.

Daha Fazla Oku

Temel Veri Toplama Servis Modülü *

Yazılımın temelini oluşturan bu modül, tanımlanan makina ve robotlardan belirli aralıklarla verilerin toplanması görevini yapar. Fabrikanın mevcut server sistemine kurulacak bu yazılı ile toplanan veriler filtrelerden geçirilerek yine aynı server sisteminde yer alan veri tabanı sistemine kaydedilir. Windows işletim sistemi ve MSSQL olması yeterlidir.

Daha Fazla Oku

Makine Lisanslama Modülü *

İşletmenizde yer alan her marka ve model makine için oluşturulmuş, yazılımsal veya donanımsal, makine adedi kadar satın alınması gereken lisans dosyasıdır. “Lifetime” lisanslardır. Bilgisayarlar arası transfer yapılabilir.

Daha Fazla Oku