MTConnect Adaptör Yayında...

En son güncellendiği tarih: Mar 4

MTConnect Nedir ?

MTConnect bir makine izleme sisteminin MTConnect uyumlu herhangi bir makineden tutarlı ve doğru bir şekilde veri toplamasını sağlar.

MTConnect bu sayısız üretim ekipmanını, cihazını ve yazılımı alır ve bu sistemlerin iletişim kurması için ortak bir dil sağlar.

İşletmelerin amacı üretkenliği, karlılığı ve verimliliği artırmak istemeleridir. Endüstri 4.0'ın gelişiyle birlikte, bu işletmeler artık verimliliklerini artırmak için yazılıma ve verilere yöneliyor tam bu noktada MTConnect Adapter çok önemli rol oynuyor.

MTConnect sayesinde üreticiler, SmartFactory gibi MTConnect uyumlu yazılımlar aracılığıyla kolayca bağlanabilir ve önemli iş verilerini ve ölçümleri değerlendirmeye başlayabilir.

Ayrıca Bluetooth gibi, MTConnect de çoğu zaman cihaz iletişiminde yeni bir standart olabileceğinden günümüzün modern ekipmanlarının çoğuna (örneğin Fanuc, Brother, Heidenhain, Mitsubishi) önceden yüklenmiş olarak gelir.

MTConnect hakkında müşterilerimizden aldığımız en sık sorulan sorulardan bazıları aşağıdadır:

-Makinemin MTConnect verisi üretip üretmediğini nasıl anlarım?

  1. Ağınızdan makineye Ethernet bağlayın ve statik bir IP ayarlayın.

  2. Bir masaüstünden, bağlı olduğunu onaylamak için makinenin IP adresine ping atın.

  3. Bir tarayıcıda, o makinede 7878 numaralı bağlantı noktasına gidin (Örnek: 192.168.10.11:7878)

  4. Hiçbir veri görünmezse, makine üreticisini veya bayiyi arayın - bir kontrol yazılımı yükseltmesine ihtiyacınız olabilir.

-Makinem MTConnect Uyumlu değilse ne olur?

  1. Endişelenmeyin, SmartFactory yazılımımızın çalışmasına yardımcı olmak için gerekli adaptörleri ve diğer satın alma cihazlarını kurmanıza yardımcı olmak için burada. MTConnect'i desteklemeyen belirli makine türleri için kendi MTConnect adaptörlerimizi geliştirdik.

  2. Çevrimiçi olarak kullanılabilen birçok başka MTConnect eklenti modülü vardır. Eğer sizin de ihtiyacınız varsa www.mtconnectadapter.com web sitemize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilir ve üye olabilirsiniz.

Aşağıda, MTConnect protokolünü kullanabileceğiniz makine markalarının bir listesini derledik. Lütfen bunun genel bir kılavuz olduğunu ve MTConnect'in tüm makinelerde çalışmayabileceğini unutmayın. MTConnect Connect uyumluluğu sürekli değişiyor. Bunlar aynı zamanda MTConnect'i kullanabilen tek makineler değildir.

MtConnect ile uyumlu olan makineleri aşağıdaki tablomuzda ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.Sahadan Fotoğraflar

121 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör